Jdi na obsah Jdi na menu

Reference

Děkuji za všechny velmi milé reference, která od Vás dostávám. Je to pro mě důležitá zpětná vazba a vždy mě moc potěší. Byla by škoda se alespoň o některé nepodělit...

 

Z facebooku

 

Barča Grebenníková: Strašně moc děkujeme za super práci, neuvěřitelně klidný a individuální přistup ke koním, krásné nové zuby a hlavně za možnost si sáhnout na zuby před zákrokem i po!

Míša Caklová: My už termín máme a moc se těšíme, protože spokojenost byla vždycky maximální!

Jiřina Musilová: Maximální spokojenost s Vaší prací - budu Vás, vřele, doporučovat!

Petra Čiková: Moc děkuji za dnešní úpravu zubů mých poniček :). Naprostá spokojenost. Určitě budu doporučovat dál!!!

Sváťa Punčochářová: Spokojení zákazníci :-)

 

2012 Bony a Rita


Přijela k nám koňská zubařka Gabriela Šedivcová - milá, šikovná, výborný přístup a ochota. Na příští úpravu zubů volím opět tuto příjemnou slečnu :) Rita byla moc šikovná a zvládla úpravu naprosto bez sedace. Bony měla zuby opět v o dost horším stavu a musela se použít pasta.

 

2012 Hněvšín, kobylka Aranka, Ing. Jan Mošna

 

Přenáším se do minulého pátku, kdy jste upravovala na Hněvšíně zuby naší kobylce Arance a rád bych vám napsal pár řádek. Byla radost sledovat při práci někoho, koho ta práce baví a je milý ke koním i k lidem. V určitém období jsem pracoval s lidmi, a tak vám ve zkratce posílám, co mi na vás bylo nejvíce sympatické (tedy kromě vás osobně ):

• Dobrá a pohodová komunikace

• Přijela jste dokonce před domluveným termínem

• Udělala jste si na našeho koníka čas a trpělivě a v pohodě jste čekala, až  (a zda ) zabere nižší dávka zklidňující látky

• Ukázala jste nám hrany a nerovnosti na chrupu a vysvětlila, proč je dobré/nutné je zbrousit a jak vlastně koním zuby rostou

• Vlastní broušení zubů včetně našeho zapojení hodnotím jako velmi profesionální, byla radost s vámi spolupracovat, myslím, že jste se snažila být k naší kobylce maximálně ohleduplná

• Po broušení jste kobylce  vypláchla pusu hěřmánkovým roztokem, aby se jí ty drobné oděrky  lépe hojily

PS: Na tak křehce a něžně vypadající dívku máte docela "páru".

 

 

2012 Statek u Rezků

www.statekurezků.cz

V sobotu 17.3. u nás byla koňská zubařka Gabriela Šedivcová a díky ní mají nyní Mikešek a Jiskra zbrusu nové zuby. Ač to byla naše první zkušenost s touto zubařkou, můžeme jí vřele doporučit, byli jsme opravdu nadšení! Bohužel nemáme žádné fotky, ale během měsíce přijede upravit zuby ještě také Fredovi, tak se pokusíme tentokrát nezapomenout... :o)

 


2011 White Rabbit's Ranch

http://www.whiterabbitsranch.cz/news/recenze-na-sluzby-konska-zubarina-gabriely-sedivcove/

 

Před zimou byl čas zkontrolovat a popřípadě upravit zuby všem našim koním a ne jen o tom psát články či doporučení. Obrátili jsme se na slečnu Gabrielu Šedivcovou, která je nejen členkou International Association of Equine Dentistry, ale na kterou jsme dostali i mnoho pozitivních doporučení. Překvapil nás celkem rychlý čas objednání (vzhledem k její vytíženosti a téměř celorepublikovému pokrytí). Neměla vůbec žádný problém s tím, že naši koně jsou celoročně ustájeni venku, kde v době návštěvy byl znát vlezlý podzim a musela za námi přijet 60 km.

Na místo přijela včas a připravená. Jelikož znám většinu koňáků, kteří zubnímu lékařství nevěnují příliš pozornosti píšu, jak taková návštěva koňského zubaře probíhá. V našem případě se jednalo o kontrolu zubů u pěti hříbat do třech let (byl jeden z jejich dotazů před příjezdem) a třech dospělých koní, jen u Sanyho před tím proběhlo zubní ošetření včetně vytržení vlčího zubu (MVDr.Šimoník). U mladých koní hledala slečna Šedivcová mléčné zuby nebo jejich výměnu (u tří stejně starých koní měl jeden kompletní výměnu). U jednoho mladého koně byla zjištěna predixe na předkus, u většiny mírně ostré hrany a vlčí zuby. Gabriela nás u každého koně informovala nejen o stavu jeho zubů, ale také nás nechala do huby nahlédnout, zuby ošahat, vše odborně vysvětlila, sdělila případné komplikace do budoucna a doporučila další postup. Dva mladí koně měli mléčné zuby na vypadnutí, ale neprováděli jsme žádný zásah, necháme je volně vypadnout. U JD byla nutná lehká úprava rašplí, kontrolou prošel i teprve sedmiměsíční Raymond. 

U dospělých koní vzhledem k neustálému růstu zubů a jejich obrušování byly potřeba úpravy. Sanymu byla podána sedace, do jejího maximálního účinku jsme zvládli ošetřit všechna hříbata. Po účinkování Gabriela lokalizovala a ukázala problém a použila několik druhů nářadí k ošetření. Řádně ošetřila obě strany, odstranila Sanymu zubní kámen a zbrousila dva zuby v přední části pro lepší kontakt s udidlem. Po dokončení vše ještě jednou zkontrolovala a opět ukázala výsledný rozdíl. Nyní by u Sanyho mělo odeznít občasná nadměrná produkce slin při zkrmování sena a vytáčení hlavy do stran při krmení jádrem. Colomba taktéž podstoupila celkem zásadní zákrok zbroušení, u ní by mohlo dojít ke zlepšení kondice a celkové krmitelnosti. Nejlépe si vedla Kessy, která podstoupila jen drobnou úpravu (pát tahů rašplí) a při které nebyla potřeba sedace. Zhruba týden si koně mohou zvykat na nový stav svých zubů. K dalšímu zubnímu ošetření dojde zhruba v létě, kdy bude třeba vyjmout vlčí zuby u všech tříletých a doupravit zuby Colombě (není možné dělat všechny zásahy při jednom ošetření). 

Ke všem koním měla Gabriela vřelý a přitom profesionální přístup, dopřála jim čas a myslela na dobrý pocit koně pro další možná ošetření. Každému koni vystavila zubní kartu se základními informacemi, grafy se znázorněním zubů, kde zaznamenala veškerá ošetření, popsala jeho historii a doporučila další opatření do budoucna tak, aby se zachovalo zubní zdraví koně, které má vliv na mnoho zásadních věcí (výcvik, tělesnou hmotnost a kondici, krmitelnost apod.). Gabriela Šedivcová má zkušenosti nejen ze zdejších krajů, ale své studium prohloubila na Midwest Eqine Dental Academy ve Spojených státech a praxi absolvovala na All Equine Dentistry Clinic. Tohoto ošetřovatele zubů velmi doporučuji. Pro další informace můžete navštívit její stránky www.konskazubarina.cz, kde naleznete případný kontakt.

 

 

Poslední fotografie

Archiv

Kalendář
červenec
2022
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Statistiky

Online: 6
Celkem: 411117
Měsíc: 1869
Den: 110